732 840 845 info@svatbanakube.cz

Varadero

Varadero je nejpopulárnější turistické letovisko na Kubě. Nachází se v severní části ostrova a hlavní město Havana je od něj vzdáleno 140 km. Návštěvníky Varadero láká především svými 17km dlouhými písčitými plážemi (patří bez nadsázky mezi deset nejlepších pláží v Karibiku). Od západního konce poloostrova k samotné špičce měří Varadero 16km a dopravu zde zajišťuje místní turistický autobus s otevřenou střechou. Tato nevelká vzdálenost se dá lehce zvládnout i na vypůjčeném kole nebo na oblíbených mopedech. Původně opuštěná a divoká oblast začala být v podvědomí až ve 20. letech minulého století, kdy americký multimilionář Irenee Du Pont začal využívat Varadero pro severoamerický trh, a od 30. let se stalo oblíbeným prázdninovým místem nejvyšší kubánské společnosti. Teprve po převratu se zde začali budovat hotely a turismus se mohl rozjet na plné obrátky.

Dnes Varadero poskytuje vše, co lze očekávat od vysněné dovolené. Je ideálním místem pro rodiny s dětmi a milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing, plachtění nebo paragliding. U většiny hotelů jsou návštěvníkům k dispozici tenisové dvorce a široké sportovní zázemí. Pro golfisty se poblíž hotelu Melia Las Américas nachází velmi hezké golfové hřiště s počtem 18 jamek. Na dohled od Varadera leží koloniální města Matanzas a Cárdenas s řadou památek, které lze navštívit. Lákadlem pro turisty je plavba lodí Varasub s proskleným dnem, show s delfíny, plavba na katamaránu na nedaleký korálový ostrůvek Cayo Blanco spojená se šnorchlováním a koupáním. Velmi oblíbené jsou i výlety do nedaleké Havany, provincie Pinar del Río a měst s pravou karibskou koloniální architekturou Ciefuegos a Trinidadu či výlet na známou Guamu.

Svatební hotely ve Varaderu

  • Sol Sirenas Coral 4*
  • Sol Palmeras 4*
  • Mélia Las Antillas 5*
  • Meliá Las Américas 5*
  • Mélia Varadero 5*
  • Paradisus Varadero 5*
  • Paradisus Princessa Del Mar 5*

Cayo Coco a Cayo Guillermo

Cayo Coco a Cayo Guillermo – malé ostrůvky v Karibském moři, které jsou spojeny s pevninou 17km dlouhou hrází. Na ostrůvcích (přírodní rezervace), které jsou lemovány plážemi s bílým jemným pískem a palmami, se nacházejí kvalitní hotely. Tato oblast pro nejnáročnější klientelu patří mezi nejkrásnější prázdninová místa nejenom na Kubě. Jejich atraktivita spočívá ve více než 30kilometrech panenských pláží a jedinečné přitažlivosti pro potápěče díky dnu chráněnému druhou nejrozsáhlejší korálovou bariérou na světě. Krása krajiny a dobře zachované tropické ekosystémy dokáží zlákat i nejnáročnějšího turistu. Ostrovy Cayo Coco a Cayo Guillermo jsou od Havany vzdáleny 500km a od letoviska Varadero 400km. Jak z Havany, tak z Varadera lze na ostrovy cestovat autem nebo letadlem.

Cayo Coco je čtvrtý největší ostrov ze souostroví Kuby. Jedná se hned po Varaderu o největší plážový resort. Cayo Coco nabízí odpočinek od běžného života, skvělé pláže, potápění, rybaření, ale i nádhernou přírodu. 10km korálových útesů se může zdát jako velké akvárium díky rozmanitosti a velkému výskytu mořských tvorů.

Rovněž Cayo Guillermo je prakticky nedotčeno moderním světem. Turistický komplex se rozprostírá na 8km dlouhé úžasné bílé pláži, na které kdysi Ernst Hemingway rybařil a čerpal inspiraci pro své romány. Jeho slavný Ostrov v proudu má ideální podmínky pro potápění. V okolí je mnoho korálových útesů s pestrou mořskou faunou a flórou.

Svatební hotely na Cayo Coco a Cayo Guillermo

  • Meliá Cayo Coco 5*
  • Meliá Cayo Guillermo 5*
  • Sol Cayo Guillermo 4*